PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=861643}
5,7 1 300
ocen
5,7 10 1 1300
Czyściec
powrót do forum filmu Czyściec

Dawno nie wyszedłem z seansu, ale oczy krwawiły od oglądania. Był fragment, gdzie żona wspominając męża płakała, a lektor skomentował to w ten sposób, że płacz za zmarłym utrudnia mu zbawienie. Po chwili okazało się, że ten mąż bił swoją żonę a komentarz w stylu, że nie można mieć zmarłym za złe tego co robili bo to złe dla nich jak i dla tej osoby - utrudnia pobyt w czyśćcu. Tacy ludzie, którzy biją kobiety i robią podobne rzeczy powinny się smażyć w piekle...

ocenił(a) film na 1
Wojtas593

To miałeś dobrze, że wyszedłeś ;) ja musiałem wysiedzieć bo i tak na kogoś czekałem.

ocenił(a) film na 1
Wojtas593

Też nie dałem rady, tylko ja wyszedłem zaraz po tym, jak usłyszałem, że aborcja to zabijanie dzieci.

Kaspa_2003

Aborcja to zabijanie dzieci!!!

Kaspa_2003

Wg ciebie to zapewne "pozbycie się problemu"? Podziękuj swojej mamie, że takiego problemu się nie pozbyła - sądząc po twoim bezdusznym, obecnym podejściu, do życia INNYCH, pewnie gdzieś w skrytości tego żałuje.

ocenił(a) film na 1
mandek

Akurat w tym wypadku zgadzam się z mamą. Powiem tak: każdy ma inny system wartości, kobiety, które walczą o prawo do aborcji chcą po prostu mieć szansę bezpiecznego usunięcia ciąży w przypadku, kiedy ich dziecko będzie niezdalne do życia. Aborcja, o którą walczą nie ma być obowiązkiem, a jedynie ich własnym wyborem. Nie narzucam też ludziom, którzy nie są za aborcją poddawania się jej, ponieważ nie o to w tym wszystkim chodzi.

Kaspa_2003

Ale dziecko z zespołem Downa jest zdolne do życia, a większość właśnie z tego powodu była zabijana. Co do przypadków tzw. letalnych, czyli faktycznie niezdolnych do życia, to ma to być rozwiązane nowelizacją ustawy.
A co do wyboru - jaki wybór daje się tym mordowanym dzieciom? Przecież z biologicznego punktu widzenia to są dwa odrębne i równoprawne BYTY ludzkie!!! Jakim prawem jeden człowiek ma decydować o życiu drugiego? Zastanów się nad tym, proszę.

Kaspa_2003

Z tego, co wynika z wykrystalizowanych kilka dni temu postulatów przyszłych madek, to one chyba jednak chcą aborcji na życzenie, a nie tylko w wypadku downa itd.

ocenił(a) film na 7
Kaspa_2003

Aborcja to zabójstwo, tylko nazwę zmienili specjalnie, żeby ludzie myśleli że to zabójstwa nie jest.

ocenił(a) film na 1
Wojtas593

Jak mógł powstać film całkowicie niezgodny z Biblią? to jest przerażające

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones