PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877701}
5,8 2 147
ocen
5,8 10 1 2147
Wyszyński zemsta czy przebaczenie
powrót do forum filmu Wyszyński - zemsta czy przebaczenie

Doskonały film

ocenił(a) film na 10

Wbrew pozorom to nie jest ideologiczna propagandowa pozycja tylko głęboki film filozoficzny, który rozpatruje kwestie czy kościół i religia może brać udział w wojnie, bo z jednej strony „miłuj swojego wroga” i „rzuć miecz” a z drugiej strony obrona przed złem jakim jest nazizm. I takim rozterkom poddawany jest młody kapelan wojskowy ks.por. Stefan Wyszyński. W tle mamy oczywiście pokazana II wojna światowa z całym znanym z innych filmów jej pejzażem. Ciekawa, ambitna pozycja.

smokull

Ale czy zasługuje na miano "Arcydzieła" kinematografii? Wydaje mi się, że Twoja ocena jest celowo zawyżona.

Shizuri

Ah, nie zauważyłem, że ocenileś najnowszego Pitbulla Vegety na 10 gwiazdek... Nawet nie chce mi się wchodzić w dyskusję.

ocenił(a) film na 1
smokull

Czym innym byłby taki film w normalnym kraju, a czym innym jest w państwie wyznaniowym. To o czym piszesz to ewentualna wartość tego filmu, gdy Polska stanie się państwem świeckim. W tej chwili za tym filmem stoją mobilne ołtarze i reszta aspektów państwa wyznaniowego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Dramat

Weź ty się puknij w głowę, widać jak takich jak ty rodzice wychowali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones