Krzysztof Krauze

8,0
954 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Krauze

On powinien być w czołówce polskich reżyserów, obok np Smarzowskiego. Oni przynajmniej coś widzą!!! A nie WAJDA!!!na ten przykład. Albo jemu podobne dinozaury.

Messalina

bo w sumie tak jest, że to czołowka obecnej, wspólczesnej polskiej kinematografii (Krauze, Smarzowski, Koterski - choć o tym ostatnim ostatnio cisza).
Wajda to komuch, lawirant. Mimo to też trzeba przyznać, zde parę filmów mu się udało dobrych zrobić, bynajmniej nie Wałęsa.

malyfromhell

To święta prawda. Nie lubię Wajdy, a inni zdolni nie mieli takiej szansy. Ale trzeba mu oddać, że "Ziemia obiecana" to majstersztyk. Obsada aktorska, muzyka, klimat. Szkoda tylko, że przeinaczył oryginał i sfałszował niektóre fakty z Reymonta.
A Krzysztof Krauze to gość na poziomie i widać to wyraźnie w jego filmach.
Pozdrawiam - G.

Gnieszka666

Zgadza się, Wajdzie jeszcze wyszedł nieźle Kanał, Krajobraz po bitwie, Korczak a z nowych to: Katyń i Tatarak.
Muszę sobie Lotna przypomnieć. Czytałem ksiażkę ze 30 lat temu, ale coś tam pamiętam i porównam do filmu. Wiem ze go raz bardzo dawno oglądałem i mi się podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones