Motyw
powrót do forum 1 sezonu

Podczas oglądania serialu nasunęło mi się parę pytań i ciekawi mnie czy ktoś jest w stanie dać odpowiedz.

1) Jeśli taka sprawa toczy się ( a wiadomo czasem nawet miesiącami i latami ) to co ten detektyw ma przydzieloną tylko tą sprawę ?
2) jak on zarabia? ile ? czy może sobie jeździć gdzie chce i kiedy chce i nikt go nie kontroluje.. ??? gdy daje w ę za informacje albo płaci za coś to ma zwracane ??

3) w wieeeeelu filmach jest ta kaucja - poręczenie majątkowe za wyjście z wiezienia - zawsze mnie zastanawiało czy ta kwota jest zwrotna czy bezzwrotna ???

4) Nie jest dla was dziwne że Żona zabitego - Kożuchowska - mimo wszystko chodzi po wolności ? wiadomo że to jedna z nich zabiła ale trochę dla mnie dziwne ( mimo poszlak w postaci ucieczki z miejsca zbrodni , próby ucieczki z kraju oraz kłamstw w zeznaniach) że Kożuchowska sobie chodzi wolno - wielce prawdopodobne ze to własnie ona zabiła..

kto potrafi składnie odpowiedzieć na te nieskładne pytania ???

roberts89

Ad 3.
Zgodnie z art. 268 kodeksu postępowania karnego wpłacona kaucja ulega przepadkowi albo ściągnięciu jedynie w razie ucieczki lub ukrycia się oskarżonego. Sąd może także orzec przepadek lub ściągnięcie tych wartości w wypadku utrudniania w inny sposób postępowania karnego, np w razie niezgłoszenia się na wezwanie do odbycia. Sąd może orzec częściowy przepadek bądź częściowe ściągnięcie wartości, stosując także inny środek zapobiegawczy, z wyłączeniem tymczasowego aresztowania. Z chwilą ustania poręczenia majątkowego przedmiot poręczenia zwraca się, a sumę poręczenia zwalnia się, pod tym jednak warunkiem, że w razie prawomocnego skazania oskarżonego na karę pozbawienia wolności następuje to z chwilą rozpoczęcia odbywania przez niego kary. Poręczenie ustaje z chwilą: a) aresztowania oskarżonego - z powodu zastosowania aresztu tymczasowego lub w celu wykonania kary, b) umorzenia postępowania karnego lub wydania wyroku uniewinniającego jeszcze przed uprawomocnieniem się danego orzeczenia. Przedmiot poręczenia zwraca się osobie, która je złożyła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones