PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10044224}
5,8 2 814
ocen
5,8 10 1 2814

Tajemnice polskich fortun
powrót do forum serialu Tajemnice polskich fortun

Na początku sądziłem, ze to jakiś bibelot o stanie wojennym. Ale nie. Poplątanie scenariusza i losy głównych bohaterow w zasadzie rozwiązuja się w 5 i 6 odcinku. Dlatego trzeba przeczkac wiele scen, których można by uniknąc. Mnie np. zaskakuje Kozuchowska, która jako 2 plan radzi sobie, jak na PRLowską hetere, całkiem dobrze i jej postać moim zdnaiem mogła być bardziej poszerzona. Serial, chyba, miał ambicje być takim połączeniem sensacji, paradokumentu z elementami komedii. Nie wszystko się udało. Ale jak na polską produkcję i tak o niebo lepiej niż wiele ostatnich produkcji. Zaskoczyła mnie rola Roznerskiego, który zagrał coś zupełnie innego niż dotychczas, a jego goła muskularna klata z "Poskromienia złośnicy" została zastąpiona całkiem dobrze skrojonym mundurem MO. Muszę przyznać, ze ten mundur bardzo mu pasował. Choć jego rola jest szarpana. Najpierw go dużo, potem znika, a na końcu znów się pojawia w gęstej atmosferze. Tak jakby scenarzysta nie umiał się zdecydować. Tak samo rola. Ja wiem, ze to był film o dawnych czasach, macho w biznesie, polityce(ładnie pokazany układ władzy PRL: SB i małego biznesu, który urósł dzięki koneksjom i każdy prywatny biznes musiał mieć swojego anioła w służbach), ale kobiece role jakby tak schowano za męskimi. Mnie najbardziej rozbawił motyw niemieckich turystów, którym "kradziono auta" na ubezpieczenie. Jesli tak było naprawdę, to wreszcie ktoś to pokazał.

ocenił(a) serial na 3
Dariusz_Nawrat

Kradzione auta na ubezpieczenie pokazał już Jarosław Żamojda w Młodych Wilkach 28 lat temu polecam obejrzeć .

Dariusz_Nawrat

Wieki temu już w Młodych Wilkach został poruszony motyw kradzieży ubezpieczonych, niemieckich aut. Ostatnio przypomniany w Jak Pokochałam Gangstera ( jako profesja Nikosia)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones